Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak daleko je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je przygotować? Bojowniki, ze względu na nasze dobre ubarwienie, dość często odbierane są do upraw w własnych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które przeznaczamy na własnych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do życia właściwej formy i zdrowia.

Bardzo istotnym jest, aby podać im jako najprawdziwsze powody do wzrostu – dzięki temuż będziemy potrafili napawać się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to media bardzo niebezpieczne – potrzebują one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i wpływają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia poprawia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba typów jest niebezpieczniejsza, akwarium powinno być co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, zatem w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w możliwościach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, przylegającymi do szkoły ryb labiryntowych, natomiast to znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie być daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Tworzy toż i inną zaletę – chroni ryby przed zbyt dużym skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w ciągłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o zbudować na chwila roślin, jakie będą organizowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy pozostałe czynniki podłoża, jak skały w intensywniejszym kolorze. Zapewni nam to pewne powody do praktyce tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej pięknej jakości.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments