{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w problemowych sytuacjach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób zbudować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się nasza historia związana z zaciąganiem kredytów oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeśli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o to, aby nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka spłaconych już kredytów oraz parę wiadomości odnośnie zakupów ratalnych spłaconych w określonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku staje się większa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem jest brak wiadomości, dzięki którym bank mógłby ocenić wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już dawniej kredyty, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na uzyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments